Geri Dön
EğitimAngut Kuşu Nedir? Kısaca Hikayesi Ve Özellikleri

Angut Kuşu Nedir? Kısaca Hikayesi Ve Özellikleri

Yabani hayvan türleri arasında bulunan angut kuşları diğer yabani türlerin aksine evcilleştirilebilen kuşlar arasında bulunmaktadır. Angut kuşu kahverengi renkte olup görünümü ördeğe benzeyen ve sazlıklarda yetişebilen bir kuş türü olarak bilinmektedir. Angut kuşları kendilerine özgü bir yaşam tarzı benimsemektedir. Angut kuşu nedir? Angut kuşunun özellikleri nelerdir ve hikayesi nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Angut Kuşu Nedir? Kısaca Hikayesi Ve Özellikleri


Yabani kuşlar arasında bulunan angut kuşları evcilleştirilebilen ve kafeste yaşamalarını sürdürebilen kuş türleri arasında yer almaktadır.

Angut Kuşu Nedir?

Angut kuşu eski dönemlerden bu zamana kadar varlığını sürdürebilen görüntüsü ördeğe benzeyen ve genellikle sazlıklarda yaşayan bir yabani kuş türü olmaktadır. Angut kuşu renkleri kahverengi olan ve başı beyaz renkte olan bir kuş türüdür.

Angut kuşları erkekleri daha iri ve boyunlarına siyah halkaya benzeyen tüpleri olan kuşlardır. Yumurtlama mevsimlerinde 13 yumurtaya kadar civciv oluşturabilecek ve böyle çoğalan kuşlardır.

Angut Kuşunun Kısaca Hikayesi ve Özellikleri

Angut kuşu yabani hayatta yaşayabilmesine rağmen evcilleştirilebilen bir kuş türü olmaktadır. Yabani hayatta yaşamını sazlıklarda sürdürebilen angut kuşları bir kafeste de beslenerek evcil olarak yaşam sürebilmektedir.

Angut kuşları çiftlerinden ayrılmayan ve eşlerinden başka kuşlar ile çiftleşmeyen kuşlar arasında bulunmaktadır. Bu nedenle angut kuşu türleri avlanması yasak olan bir kuş türü olmaktadır.
Angut kuşu eski Türklerde angıt adıyla anılan ve eski geleneksel el sanatlarında nakışla işlenmiş bir hayvan türüdür.

Angut kuşları ördek özelliği gösterdiklerinden nehirlerde ve ıssız göllerde bulunabilmektedir. Yabani hayatta ot ve tohum kökleri ile beslenmektedirler. Angut kuşları yuvalarını ağaç köklerine ve nehir kıyılarında bulunan sazlıkların arasına yapmaktadırlar.

Angut kuşlarının yaşam süreleri doğal yaşam koşullarına göre 15 yıl sürebilmektedir. Angut kuşlarının eti ördek familyasından oldukları için yenilebilir olmasının yanında avlanmaları yasaktır.

 

Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında
Musa Orhan'ın cezası belli oldu! Cinsel saldırıdan yargılanıyordu
Acı haberi Bakan Soylu açıkladı! Güldal Akşit vefat etti
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Memur emeklilere güzel haber! İşte zam farkında son rakam
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Savcıyı şehit eden teröriste rekor ceza
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Fatih Terim'in transfer listesi ortaya çıktı! Ocak'ta 4 yıldız birden...
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Tolgay'dan G.Saray öncesi Lazio'ya büyük darbe!
3 çocuğun 900 km'lik hırsızlık rotası! İnanılmaz olay
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta