Geri Dön
EğitimAnkara Bursa Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara Bursa Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ülkemizde şehirlerarası yolculuk ile taşımacılık işlemleri yapılmaktadır. Yapılan bu yolculuklar öncesine hangi yollar ile gidileceği ve yolun kaç saat sürdüğü merak edilmektedir. Bu kapsamda kara ve hava yolculukları hakkında bir takım araştırmalar yapılmaktadır. Peki, ülkemizin Başkenti ile Bursa arasında hangi yolculuklar yapılmaktadır? Bu yolculuklar ne kadar süre almaktadır? İşte, Ankara ile Bursa arası yol mesafesi ile alınan toplam süre hakkında bilgiler.

Ankara Bursa Arası Kaç Km? Arabayla, Otobüsle Ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara ile Bursa arasında hem kara hem de hava yolculuğu yapmak mümkündür. Ankara ve Bursa'da hem otobüs terminali hem de havalimanı bulunmaktadır.

Ankara Bursa Arası Kaç Km?

Ankara ile Bursa arası kara yolculuğu ile 385 km sürmektedir. Ayrıca yolculuk yapmak için Bursa Yenişehir Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı tercih edilebilir.

Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara ile Bursa arasında otobüsle yolculuk 5 saat sürerken bu mesafe otomobil ile 4 buçuk saat sürmektedir. Ankara'dan Bursa'ya gitmek için kullanılan otoyollar ile bölünmüş çift taraflı yollar bulunmaktadır. Uçakla yapılan yolculuklar uçuşa göre yaklaşık yarım saat sürmektedir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler