Geri Dön
EğitimAnkara'ya En Yakın Olan Denizler Hangileridir?

Ankara'ya En Yakın Olan Denizler Hangileridir?

Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan illerden biri olan Ankara'nın denize sınırı bulunmamaktadır. Bu sebeple pek çok Ankaralı denize hasret bir hayat sürdürmektedir. Bu sebeple tatil günlerini denizde geçirmek isteyenler için Ankara'ya en yakın olan denizler hangileridir? sorusu büyük önem taşımaktadır. Ankara'ya en yakın denizleri detayları ile derledik.

Ankara'ya En Yakın Olan Denizler Hangileridir?

 Ankara konum olarak günübirlik denize gidebilecek bir mesafede yer alan iller arasında bulunmuyor. Ancak bu durum denizin olduğu bir tatilin planlanamayacağı anlamına da gelmiyor. Bu bakımdan Ankara iline konum olarak en yakın konumda olan plajlar, pek çok Ankaralı tarafından büyük bir merakla araştırılmaktadır. 

 Ankara'ya En Yakın Olan Denizler Hangileridir?

 Ankara’da yaşayıp da deniz özlemini gidermek isteyenler için en kısa mesafede bulunan yerler büyük bir merak konusudur. Bu sebeple konu hakkında insanların bilgilendirici nitelikte bilgilerin verilmesi oldukça önemlidir. 

 Ankara ili bulunmakta olduğu konum itibari ile Türkiye'yi çevreleyen bütün denizlere hemen hemen aynı uzaklıkta yer almaktadır. Ancak günümüzde ulaşımın son derece kolay bir hal alması sebebi ile artık tüm denizler Ankara'ya yakın mesafede denilebilir. Her ne kadar bu denizler günübirlik seyahat edilir uzaklıklarda olmasalar da keyifli bir tatil deneyimi için ideal mesafelerde yer almaktadırlar. Bu bağlamda Ankara'ya en yakın deniz kenarı yer olan Bartın ve Düzce ili yer almaktadır.

 Ankara iline en yakın konumda ve denize girilecek yerler olarak, Bartın ili merkezinden 15 km mesafede yer alan İnkumu plajı, Ankara'ya yaklaşık olarak 290 kilometre mesafededir ve bölgeye ulaşım ortalama 3 saat ila 3 saat 15 dakika sürmektedir.

 

 

 

Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
12 kente uyarı kritik uyarı! İşte son rapor
50 yıllık sokakta şaşırtan manzara! ‘Kimsenin haberi yok’
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Cezası 835 TL! Daha ağır sonuçları olabiliyor
Hande yeni bir polemiğin fitilini ateşledi! 'Alkollü ortamda nasıl anlasınlar?'
Fenerbahçe'den tarihi transfer teklifi! Dünyanın en pahalısı
Toplumdaki algı yıkılıyor! Ellerinize sağlık usta
Tümer Metin'den acı itiraf: 'Artık olmaz, gitmiyor'
Sınır ticaretine sınırlama geldi! 13 ile limit
İlişkiyi gizlemenin bedeli: 84 milyon
Gece yarısı can pazarı! Eşini öyle görünce gözyaşlarına boğuldu
Burak Yamantürk kızını kucağına aldı, adını koydu! 'Gördüğümüz an ağladık'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta