Geri Dön
EğitimAntoryum Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

Antoryum Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

Antoryum çiçeği özellikler evlerde yetiştirilen çiçeklerden bir tanesidir. Farklı görünümü ile dikkat çekmektedir. Bakımı da son derece kolaydır. Antoryum çiçeği nedir? Bakımı nasıl yapılır ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

Antoryum Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?


Antoryum çiçeği evlerde sıklıkla yetiştirilen bitkilerden biridir. Bu nedenle bakımı ve sulaması merak konusu olmaktadır. Bu çiçek arum ailesinden gelmektedir. Kuyruk çiçeği, flamingo çiçeği ya da antoryum isimleri ile bilinmektedir.

Antoryum Çiçeği Nedir?

Bu bitkinin yaprak ve çiçek kısımları kalp şeklindedir. Oldukça güzel görünümü nedeni ile insanların ilgisini çekmektedir. Çiçekleri çoğunlukla kırmızı renkte olmaktadır ve oldukça büyüktür. Ancak mor, pembe ya da beyaz renkli çiçekleri olan türleri de bulunmaktadır. Çiçekleri kesildiği zaman vazo içerisinde de uzun süreler yaşayabilmektedir.

Antoryum Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır ve Özellikleri Nelerdir?

Bu çiçeğin doğrudan güneş ışığı almayan yerlerde bakılması gerekir. Güneş ışığını gören kısımları o bölgeye doğru eğilim göstermektedir. Bu bitkinin aşırı sıcak ya da soğuk havalarda kalması zarar görmesine neden olabilmektedir. Antoryum bitkisi hava akımından çok kolay bir şekilde etkilenmektedir.

Saksı değişimlerinin Mayıs başında yapılması uygun olmaktadır. Sulama esnasında suyun toprağın her bölgesine ulaşması gerekmektedir. Özellikle kış aylarında 12 derecenin altında yaşaması mümkün değildir.

Yılın belirli zamanlarında sararan ya da çürüyen yaprakların temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle yazları çiçek açan bir bitkidir. Çiçekler kışa doğru dökülür. Bu zaman diliminde ise bitki kendini dinlenmeye almaktadır. Bakımı düzgün yapıldığında uzun süreler yaşayabilmektedir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler