Geri Dön
EğitimAşır İsminin Anlamı Nedir? Aşır Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Aşır İsminin Anlamı Nedir? Aşır Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Türk insanın çocuğuna isim seçerken dikkat ettiği hususların başında, bebeğine vereceği ismin güzel anlamlı ve Kur'anda geçen bir isim olması gelmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki çocuğa verilecek isimin Kur'anda geçiyor olması değil güzel anlamlı olması önemlidir. Sizin için Aşır isminin anlamı nedir? Aşır ne demek, ne anlama gelir sorularına yanıtlar derledik.

Aşır İsminin Anlamı Nedir? Aşır Ne Demek, Ne Anlama Gelir?


Aşır ismi verilmiş olan kişilerin en belirgin özellikleri arasında azimli ve dışa dönük insanlar olmaları gelmektedir. Girdikleri her türlü ortamlarda hemen dikkatleri üstüne çekmeyi başaran kimselerdir.

Aşır Ne Demek?

Aşır isminin yüklenmiş olduğu anlamlar; Bir dini tören esnasında yahut cemaatle namaz kılınıp dua edilmesinden sonra okunan Kur'an ayetleri, on sayısı, on gün şeklindedir. Bu yönüyle bir bebeğe verilmesi uygunluk gösteren isimlerdendir.

Aşır İsmi Kur'an’da Geçiyor mu?

Aşir, Kutsal kitabımız Kur'an’da geçmeyen bir isim olmakla birlikte Arapça kökenlidir. Çocuğuna Kur'an’dan olmasa da anlamı güzel olan isim vermek isteyenlerin rahatlıkla seçebileceği ve bebeğine koyabileceği bir ad olma niteliği taşır. Diğer tabiri ile İslami açıdan çocuğa verilmesinde herhangi bir sakınca durumu söz konusu olmayan bir addır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler