Geri Dön
EğitimAskerlik Durum Belgesi Nedir? Belgenin Aslı Nereden Ve Nasıl Alınır?

Askerlik Durum Belgesi Nedir? Belgenin Aslı Nereden Ve Nasıl Alınır?

Askerlik durum belgesi askerlik çağına gelmiş olan erkekleri ilgilendiren bir belgedir. Askerlik durum belgesinin nasıl edindiği ve askerlik durum belgesinde hangi bilgilerin olduğu merak edilen konulardan bir tanesidir. Google gibi arama motorlarında askerlik durum belgesinin nasıl temin edilebileceğine dair araştırmalar devam etmektedir. Son günlerde de askerlik durum belgesi ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki askerlik durum belgesi nedir? Belgenin aslı nereden ve nasıl alınır? İşte askerlik durum belgesi ile ilgili tüm detaylar.

Askerlik Durum Belgesi Nedir? Belgenin Aslı Nereden Ve Nasıl Alınır?

Askerlik durum belgesi elektronik ortamdan hızlı bir şekilde temin edilebilmektedir. Askerlik çağına gelmiş olan kişilerin askerlik durum belgesinin kontrolünü mutlaka yapmış olması gerekir. Askerlik durum belgesini hızlı bir şekilde temin etmek mümkündür.

Askerlik Durum Belgesi Nedir?

Askerlik durum belgesi erkeklerde iş başvurularında istenilen belgelerden bir tanesidir. Askerlik durum belgesi temin edebilmek için izlenilen birkaç yol vardır. Askerlik görevinizi yapmış olduğunuzu gösteren eğer tecil durumu varsa bu tecilin hangi tarihe kadar olduğu bilgisi yer alan belgeye askerlik durum belgesi denilmektedir. Askerlik durum belgesi içerisinde tam olarak askerlik durumunuz belli olmaktadır.

Belgenin Aslı Nerden ve Nasıl Alınır?

Askerlik durum belgesini temin etmek isteyenlerin aklında ki en önemli sorulardan olan belgenin aslının nasıl alınacağıdır. Askerlik durum belgesini iki farklı şekilde temin edebilmeniz mümkündür. İlk olarak en yakın askerlik şubesine giderek doğrudan askerlik durum belgesi alabilirsiniz. Bunun için ise sıraya girmeniz gerekiyor.

Daha hızlı bir şekilde temin etmenin bir diğer yolu ise e devlet üzerinden elektronik şekilde temin edebilmenizdir. Belgenin aslını e devletten alabilirsiniz. E devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama butonu yerine askerlik durum belgesi sorgulama yazarak çıkan ilk sayfaya tıklayın. Ardından buradan belge yazdıra tıklayarak askerlik durum belgenizi hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler