Geri Dön
EğitimBakan Özer, Demirören Medya Lisesi’ni inceledi

Bakan Özer, Demirören Medya Lisesi’ni inceledi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya ile imzalanan iş birliği protokolüyle kurulacak Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yerinde inceledi.

Bakan Özer, Demirören Medya Lisesi’ni inceledi

 

7 Ekim 2021’de Bakan Özer ile Demirören Medya Yatırımları Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay’ın katılımıyla Türk ve dünya medyasının geleceğine katkı sağlamayı, yeni nesil gazetecilerin yetiştirilmesini amaçlayan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için iş birliği protokolü imzalanmıştı. Bakan Özer, İstanbul ziyareti çerçevesinde lise binasının çalışmalarını yerinde inceledi.

Daha sonra Meltem Demirören Oktay ile bir araya gelen Bakan Mahmut Özer, Demirören Medya Center içinde yapılacak okulun mesleki eğitime katkısının ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Bakan Özer, Demirören Medya Lisesi’ni inceledi

Mahmut Özer ile Meltem Demirören Oktay, bir araya geldi.

Gelecek yıl başlıyor

Bakan Özer, mesleki ve teknik eğitimde son yıllarda gerçekleştirilen paradigma değişimi çerçevesinde medya dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesini sağlamak üzere önümüzdeki eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Türkiye’de mesleki eğitimle ilgili çok önemli bir adımı teşkil ettiğini belirtti.

Bakan Özer’e ziyaretinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da eşlik etti.