Geri Dön
EğitimBakan Selçuk’tan bir günlük erteleme özrü

Bakan Selçuk’tan bir günlük erteleme özrü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde yaşanan 1 günlük erteleme için vatandaşlardan özür diledi.

Bakan Selçuk’tan bir günlük erteleme özrü

 

Selçuk, Twitter’daki paylaşımında, şunları kaydetti: “Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen  hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim.”

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart’ta, illerin salgın koşullarına göre başlanacağını açıklamıştı.

Sınavlar 8 Mart’ta

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, liselerde yapılacak yüz yüze sınavlara, 8 Mart’tan başlamak üzere illerin Kovid-19 vaka sayısı durumuna göre karar verileceğini bildirdi. Selçuk, “2 Mart meselesi gündeme gelince illerdeki sınavlarla ilgili de bir tedbir almak gerekti. Yaşanabilecek bir kargaşanın önüne geçebilmek için 8 Mart tarihinden başlamak üzere illerin durumuna göre karar verilecek” dedi.

Öğrenciler YÖKDİL için ter döktü

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2021’e ertelenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) dün gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler