Geri Dön
EğitimBe Yourself Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

Be Yourself Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

Çağımız, hızlı akan günlük yaşam, yoğun bir iletişim, globalleşen dünyada etkileşimin artması sonucu adeta sanal yaşanan bir dönem olmuştur. Daha elli yıl önce mektuplaşmak biçiminde var olan bir iletişim bugün artık tarih olmuş durumdadır. Yüzyılımızın iletişim çağı olduğu bir gerçekliktir. Örneğin; artık insanlar kolaylıkla başka bir kültür veya dildeki ifadeleri, sözcükleri veya cümleleri kullanabilmektedirler. Kısa sürede popüler hale gelen bu durum hızlıca tüm dünya insanları arasında yayılabilmektedir. Böyle durumlarda bu sözcükler veya ifadeler elbette merak konusu olmaktadır. Son zamanlarda sıkça duyulan "be yourself" ifadesi de böyledir. İşte ilgiyle okuyacağınız be yourself ne demektir, Türkçe anlamı nedir konusunu sizler için derledik.

Be Yourself Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?

Kültürler ve diller arasında bazı sözcük ve ifadelerin etkileşim yolu ile geçiş yaptığı görülür, buna bir örnek de İngilizce olan "be yourself" ifadesidir.

Be Yourself Ne Demek?

Be yourself, İngilizce bir ifadedir. İngilizce dilinin konuşulduğu ülke ve bölgelerde kullanılır. Son zamanlarda başka dilleri konuşan ülkelerde de kullanılır olmuştur.

Türkçe Anlamı Nedir?

Be yourself ifadesinin Türkçe anlamı ise "kendin ol, kendin gibi ol, olduğun gibi görün" şeklinde tercüme dilebilir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler