Geri Dön
EğitimBegonvil Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

Begonvil Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

Begonvil çiçeği, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sıkça yetiştirilen ve yazın bakmaya doyamadığımız tüm evlerin bahçelerini süsleyen bitkiler arasında yer alır. Hava temizleme özelliği olan ve bulunduğu ortama renk katar. Begonvil çiçeği bazı bölgelerde Gelin duvağı olarak da bilinir. Bazı bölgelerde ise bu çiçek, Bodrum çiçeği olarak da bilinir. Bengovil çiçeği nedir sizler için derledik.

Begonvil Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?


Begonvil çiçeği, Akdeniz'de yetişen bir bitki türüdür. Bu bitki kış mevsiminde yapraklarını döker.

Bengovil Çiçeği Nedir?

Bengovil Çiçeği, güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan bir çiçektir. Bu çiçek özellikle de Ege ve Akdeniz bölgelerinde sıkça yetiştirilir. Begonvil çiçeğinin bakımı doğru bir şekilde yapıldığı zaman 10-15 metreye kadar rahatlıkla uzayabilir.

Bengovil Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bengovil çiçeği, sıcağı ve güneşi de çok sever. Sonbaharda ise yaprakları açmaya başlar. Gövdesi kalınlaşınca çiçekleri azalır. Budama işlemi ise çeşidine göre yapılır. Begonvil çiçeğini yaz aylarında haftada en az 2 defa kış aylarında ise haftada bir kere sulamak gerekir.

Bengovil Çiçeği Özellikleri

Begonvil çiçeğinin pek çok farklı rengi ve türü vardır. Turuncu, sarı, açık pembe renkleri olsa da evlerin önünde en fazla bulunan ve en çok görülen rengi ise pembe olanıdır. Sarmaşık bir çiçek türüdür. Ilıman iklimleri ve güneşi çok seven bir bitkidir. Ege ve Akdeniz bölgelerinde sokaklarda ve bahçelerde sıkça görülen çok estetik bir çiçektir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler