Eğitim Beş yılda beş okula gönüllülerden destek

Beş yılda beş okula gönüllülerden destek

05.12.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

Beş yıl önce Kibar Holding bünyesinde kurulan ve sayıları 900’ü bulan Kibar Gönüllüleri beş yılda 100’ü aşkın etkinlik gerçekleştirirken, beş farklı okula iyileştirme, atölye çalışmaları ve etkinliklerle destek oldu.

Beş yılda beş okula gönüllülerden destek

Kibar Holding’in beş yıl önce start verdiği Kibar Gönüllüleri etki alanını gün geçtikçe daha da artırıyor. 900’ün üzerinde gönüllünün çabalarıyla özellikle eğitim ve çocuk alanlarında projeler hayata geçiren Kibar Gönüllüleri, beş yılda beş farklı okula iyileştirme, atölye çalışmaları ve etkinliklerle destek oldu. Gönüllüler 2024’te de etki alanlarını genişleterek sürdürülebilirlik ve cinsiyet eşitliği konularında farkındalık oluşturmaya devam edecek.

Haberin Devamı

Türkiye’deki en kapsamlı iç gönüllülük projeleri arasında yer alan Kibar Gönüllüleri, 900’ü aşkın gönüllüsüyle beş yılda 100’ü aşkın etkinlik gerçekleştirdi. Gönüllüler son beş yılda, pandeminin yarattığı güçlüklere rağmen yürüttükleri çalışmalarla beş okula destek oldu.

Eğitimde fırsat eşitliği

Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, gönüllüleri arasında yer aldığı girişimin beş yılda ulaştığı noktadan ve topluma kattığı değerden büyük mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi. Kayabaşı, “Kibar Gönüllüleri, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılından aldıkları güçle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kibar Gönüllüleri, yarım asrı devirmiş Kibar Topluluğu’nun geleceğe daha umutlu, daha şevkle bakmasını sağlıyor. Gönüllülerimiz, gelecek dönemde de gerçekleştirdikleri çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğinin yanı sıra sürdürülebilirlik ve cinsiyet eşitliği konularında toplumda farkındalık oluşmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Haberin Devamı

Dezavantajlı bölgeler

Toplumsal fayda sağlayan projeleriyle etki alanını sürekli genişleten “Kibar Gönüllüleri” projesi yurtiçinde ve yurtdışında örnek kurumsal gönüllülük projeleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar 2 bin 700 saat çalışma gerçekleştiren Kibar Gönüllüleri, dezavantajlı bölgelerdeki okullara yönelik ihtiyaçları belirleyerek özgün projeler üretmeyi sürdürdü. İzmit, Tuzla, Susurluk ve İskenderun’daki beş okula destek veren gönüllüler, 2024’te beşinci bölge olarak belirledikleri Kocaeli, Dilovası’na odaklanacak.

Gerçekleştirdikleri çalışmalarda ilgili Millî Eğitim Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, okul yönetimleri ve velilerle uyum içerisinde, koordineli şekilde hareket eden Kibar Gönüllüleri, sivil toplum kuruluşlarıyla gönüllülerini bir araya getirerek daha geniş kitlelere ulaşıyor.

Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, sosyal sorumluluk çalışmalarında büyük rol üstlenen Kibar Gönüllülerinin faaliyetlerinde çocuk ve eğitim odağında, eğitimde fırsat eşitliğini temel aldıklarını belirtti.