Eğitim'Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim'

'Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim'

24.11.2023 - 17:55 | Son Güncellenme:

68 yaşındaki iki torun sahibi Cemal Kutlu'yu okul koridorlarında gören herkes profesör sandı. Ancak onun hikayesi bambaşka...

Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim

Memleketi Tokat’ta memuriyete başlayıp Kocaeli’de gittiği yüksekokulda elektrik bölümünü 5 üzerinden 4,14 puanla bölüm birincisi olarak bitiren Cemal Kutlu, Ankara’da 1982-1986 yılları arasında Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü ve Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan da mezun oldu.

Haberin Devamı

HERKES AKADEMİSYEN OLDUĞUNU SANIYORDU

Evli ve iki çocuk babası Kutlu, 45 yıl önce ara verdiği sınıf öğretmenliği eğitimini tamamlamak için Amasya Eğitim Fakültesi’nin yolunu tuttu. Ancak onu okul koridorlarında ve dersliklerde gören herkes akademisyen olduğunu sandı. Profesörlere yakıştıranlar bile oldu.

Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim

"BUGÜN İTİBARIYLA RESMEN ÖĞRETMENİM, 50 YIL BEKLEDİM"

Amasya Üniversitesi’nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında diplomasını alan iki torun sahibi Kutlu, “Bugün itibariyle resmen öğretmenim. Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde diplomamı aldım. Şimdi hukuk fakültesi okumak istiyorum. Ömrünün sonuna kadar okumak istiyorum” diye konuştu.

Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim

"HİÇ DEVAMSIZLIK YAPMAYAN BİR ÖĞRENCİMİZDİ”

Haberin Devamı

Kutlu’ya diplomasını veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kurt da “Cemal Bey benim dersime girmişti. Çok düzenli, tertipli, hiç devamsızlık yapmayan bir öğrencimizdi” şeklinde konuştu.

Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim