Geri Dön
EğitimC İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu C Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

C İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu C Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

Çok fazla olmasa bile C ile biten bazı kelimeler bulunmaktadır. Özellikle kelime oyunları için bu cümleler önemli bir yere sahiptir. Peki, C ile biten kelimeler nelerdir? Sonu C harfi ile biten kelimeler listesi üzerine tüm detayları derledik.

C İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu C Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

 Son zamanlarda akıllı telefonlar üzerinden çok fazla kelime oyunu oynanmaktadır. Tabii bu oyunlar gerçek zamanlı şekilde de değerlendirilmektedir. Boşluklar doldururken ortaya çıkan harfler üzerinden kelimeler bulunmaya çalışılır. Bu kelimeleri içerisinde sonu ‘C’ harfi ile biten sözcükler zor bulunan kelimeler olarak öne çıkar.

 C ile Biten Kelimeler Nelerdir?

 En çok merak edilen kelimeler içerisinde ‘C’ ile biten sözcükler gelmektedir. Bu konuda iki farklı kelime ön plana çıkıyor.

 - Hac

 - Sac

 Taşımış oldukları geçerli anlamları ile beraber birçok farklı bulmaca içerisinde kullanılmaktadır. Tek başına ya da cümle içerisinde günlük yaşantıda kullanılan kelimeden olarak öne çıkarlar.

 Sonu C Harfi ile Biten Kelimeler Listesi

 Türkiye'de sonu C harfi ile biten kelimeler sesi olarak iki tane sözcük bulunmaktadır. Bu sözcükler amaca uygun olarak anlamı üzerinden farklı yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle kelime açısından bulmacalar söz konusu olduğunda çok fazla ön plana çıkarlar. Bu kelimeler arasında ‘Hac ve Sac’ sözcükleri bulunmaktadır. Farklı bulmacalar üzerinde her iki sözcük de bulmacalar içerisinde kullanılabilir. Geçerli olan anlamları eşliğinde günlük hayatta cümle içerisinde de çok yaygın olarak kullanılan sözcüklerdir.