Geri Dön
EğitimÇam Ve Sakura Ne Demek? Çam Ve Sakura Ağaçlarının Anlamı Nedir?

Çam Ve Sakura Ne Demek? Çam Ve Sakura Ağaçlarının Anlamı Nedir?

Çam ve Sakura ağaçları Japon kültürünün bir parçası olan ağaçlardır. Fakat Türk toplumu tarafından da yakından takip edilmektedir. Japonca kelimeler olan Çam ve Sakura ağaçları Japonya'nın ulusal simgelerinden birisidir. Peki Çam ve sakura ne demek? Çam ve sakura ağaçlarının anlamı nedir? Çam ve Sakura ağaçlarının anlamları hakkında merak edilenler.

Çam Ve Sakura Ne Demek? Çam Ve Sakura Ağaçlarının Anlamı Nedir?

Çam ve Sakura ağacı ismi ile toplumumuzda dikkat çekmektedir. Pek çok vatandaşın merak ettiği bu ağaçlar internet üzerinden sıklıkla araştırılmaktadır.

 Çam ve Sakura Ne Demek?

 Sakura Japonca bir isimdir. Anlamı ise Kiraz Çiçeği manasına gelmektedir. Sakura meyve vermeyen bir Kiraz ağacı olmaktadır. Japon kültüründe önemli bir yere sahip Sakura Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeği olmaktadır.

 Çam ise Pinaaceae familyasından Pinus cinsinden orman ağaçlarını içeren iğne yapraklı bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde hepsinin kısa sürgünleri iki yapraklı olan beş farklı çam türü bulunmaktadır. Bunlar sarıçam, karaçam, Halep çamı, kızılçam ve fıstık çamı olmaktadır.

 Çam ve Sakura Ağaçlarının Anlamı Nedir?

 Sakura meyve vermeyen kiraz ağacı anlamına gelmektedir. Bu ağaç Japonlar tarafından hayatın mucizesi olarak adlandırılmaktadır. Sakura çiçekleri Japonya'da baharı müjdelemektedir. Japonlar için önemli olan bu ağacın çiçekleri mart ayının son haftası ve nisan ayının ilk haftasında açmaktadır.

 Çam ağacı ise çamgiller familyasından iğne yapraklı türlere verilen bir isimdir. Ülkemizde çam ağaçları çok yaygın görülmektedir. En önemli özelliği ise dört mevsim yeşil kalabilmektedir.