Geri Dön

Çocuklar ile lokumdan köprü yapımı

EFK’nın Atölye Çora’da düzenleyeceği İnşaat Mühendisliği atölye çalışmasında çocuklar, yaratıcılıklarını kullanarak lokumlarla birleştirilmiş bir köprüyü nasıl yapacaklarını deneyimleyecek.

Çocuklar ile lokumdan köprü yapımı

Çocukları bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden Engineering For Kids (EFK) Avrupa yakasındaki çocuklar için etkinliklerine, Atölye Çora işbirliğiyle devam ediyor.

EFK’da Mühendislik tasarım süreçlerini eğlenceli aktiviteler eşliğinde kullanan çocuklar 13 Nisan günü Atölye Çora’da yaratıcılıklarını kullanarak lokumlarla birleştirilmiş bir köprüyü nasıl yapacaklarını deneyimleyecek. Düzenlenecek etkinlikte takım çalışmasının ve paylaşımın önemini kavrayacak çocuklar sorgulamayı, akıl yürütmeyi, tasarlamayı ve üretmeyi öğrenecekler.

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber