Geri Dön

Çok Bilmiş Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Çokbilmiş Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Yanlış yazımı söz konusu olan kelimeler arasında çokbilmiş kelimesi de yer alıyor. Bu kelime yazım kuralları açısından yanlış yazıma müsait bir kelime olduğu için doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak da oldukça önemlidir. Bu yüzden TDK bu kelimenin doğru yazımı konusunda uyarlar yapıyor ve doğru kullanımını destekleyici kurallar geliştiriyor. Çokbilmiş kelimesinin doğru yazımı hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

Çok Bilmiş Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Çokbilmiş Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Çokbilmiş kelimesi iki kelimin bir araya gelerek oluşturduğu bir kelimedir. Bu yüzden yanlış yazılması da mümkün olan bir kelime türüdür. Bunun önüne geçmek için ise doğru kullanımı hakkında bilgi edinmek mantıklı bir adım olacaktır. Çok bilmiş TDK verilerine göre genellikle yanlış yazım şekli ile kullanılan bir kelime olarak öne çıkıyor. Fakat yanlış yazımlar çoğunlukla anlam bozukluğuna sebep olabiliyor.

Çokbilmiş Nasıl Yazılır?

Çokbilmiş kelimesinin doğru yazım şekli çokbilmiş şeklindedir. Yani bitişik yazılır. Çok bilmiş şeklindeki ayrı yazımı ise yanlış yazım olarak kabul ediliyor.

TDK'ya Göre Çokbilmiş Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Tdk verilerine göre çok bilmiş kelimesinin doğru yazımı çokbilmiş şeklindedir. Bitişik olarak yazılır ayrı yazımı yanlıştır.

Bu aralar herkeste çokbilmiş havası var.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber