Geri Dön
EğitimCura Nedir, Nasıl Çalınır? Cura İle Sazın Farkları Nelerdir?

Cura Nedir, Nasıl Çalınır? Cura İle Sazın Farkları Nelerdir?

Kişiler bazı çalgı aletlerini merak ederek, hakkında bazı bilgilere ulaşmak istiyor. Cura, bu çalgı aletleri arasında yer alıyor. Cura müzik aletini merak eden kişiler bu konularda farklı araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmak istiyor. Aynı zamanda cura aletinin nasıl çalındığı kişilerce araştırılıyor. Cura nedir, nasıl çalınır? Cura ile sazın farkları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Cura Nedir, Nasıl Çalınır? Cura İle Sazın Farkları Nelerdir?


Cura, herkes tarafından bilinen bir çalgı aleti değildir. Fakat bağlama ailesinde yer alan bir çalgı aletidir. Küçük olmasıyla bilinen bir bağlama türüdür.

Cura Nedir? Nasıl Çalınır?

Müziğe ilgisi olan kişiler, birçok farklı müzik aletini araştırabiliyor. Kendisine uygun olan bir müzik aleti arayışında olan kişiler, özellikle internet üzerinde birçok araştırma yapabiliyor. Bu müzik aletleri arasında yer alan Cura, herkesin ilgi gösterdiği bir çalgı aletidir. Özellikle halk ozanları tarafından geçmişte çok yaygın olarak kullanılıyordu.

Cura, bağlama gruplarında yer alan bir çalgı aletidir. Kişiler bu çalgı aletini, bağlama çalma yöntemiyle çalabiliyor. Aynı mantıkla çalışan bu çalgı aleti için, özel kurs almak öğrenmeyi daha fazla kolaylaştıracaktır. Kişiler Cura aletini, küçük olması nedeniyle daha kolay çalabiliyor ve öğrenebiliyor.

Cura İle Sazın Farkları Nelerdir?

Cura, en çok saz aletiyle kıyaslanıyor. Kişiler benzer görüntüsü nedeniyle arasındaki farkı merak ederek araştırabiliyor. Cura ile saz arasındaki farklar kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Görüntü olarak birbirlerine benzeyen bu çalgı aletleri arasında özellikle boyut olarak çok büyük fark bulunuyor.

Cura, saz kadar büyük olan bir çalgı aleti değildir. Fakat çalma tekniği olarak aynıdır. Ses tonları olarak da birbiriyle farklı olan çalgı aletleridir. Cura, bağlama türü olması nedeniyle sazdan farklı ses tonları çıkarıyor. Ses tonları birbirinden farklı olması, aralarındaki en büyük farktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler