Geri Dön
EğitimCv Nasıl Doldurulur? Cv'de Neler Olmalıdır, Neler Eklenebilir?

Cv Nasıl Doldurulur? Cv'de Neler Olmalıdır, Neler Eklenebilir?

İş başvurusu yapılacağı zaman, iş arayan kişinin başvuru öncesinde bir CV hazırlaması gerekmektedir. Elinde hazır bir CV bulunmayan kişilerin CV hazırlarken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve CV hazırlarken hangi bilgilere yer vermesi gerektiğini bilmesi gerekmektedir. CV nasıl doldurulur? CV'de neler olmalıdır, neler eklenebilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Cv Nasıl Doldurulur? Cv'de Neler Olmalıdır, Neler Eklenebilir?

 İş başvurusu yapılacağı zaman iş verenin başvuru yapan kişi hakkında bilgi sahibi olabilmesini sağlayan belgeler CV olarak ifade edilebilir. CV aynı zamanda dilimizde özgeçmiş olarak da bilinmekte olan bir kelimedir. 

 CV Nasıl Doldurulur?

 CV doldurulurken kişinin kendisi hakkında kişisel bilgileri yazması gerekmektedir. En alt seviyeden başlayarak eğitim aldığı okulların ve mezun olduğu tarihin belirtilmesi gerekmektedir. Sonrasında kişi mezun olduktan sonra çalışma hayatına katıldıysa çalışma tecrübelerini yazması gerekir.

 Çalıştığı yerleri belirttikten sonra kaç yıl süre ile çalıştığını ve işten ayrılma sebebini de yazması gerekir. CV de bir adet de güncel fotoğrafınızın bulunması gerekmektedir.

 CV'de Neler Olmalıdır, Neler Eklenebilir?

 CV hazırlarken sahip olduğunuz sertifikaları da belirtebilirsiniz. Aynı zamanda katıldığınız eğitim programları da özgeçmiş de bulunması gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Bildiğiniz bilgisayar programlarını da eklemenizde fayda vardır. 

 CV'de bulunması gereken bir diğer bilgi ise bildiğiniz yabancı diller olarak ifade edilebilir. Son olarak CV de kendinizle ilgili bilgilere de yer verebilirsiniz. Medeni durumunuz, sigara kullanma durumunuz gibi bilgiler de işveren tarafından bilinmek istenen bilgiler arasında yer alabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler