Geri Dön
EğitimDanke Schön Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Danke Schön Ne Zaman Denir?

Danke Schön Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Danke Schön Ne Zaman Denir?

Turizmin artması, internet ortamının gelişmesi beraberinde diller arasında etkileşimi artırmıştır. Günümüzde artık bazı kalıp cümleler o ülkenin sınırları dışında da bilinmektedir. Buna örnek kalıp cümle "Danke schön"dür. İşte ilgiyle okuyacağınız Danke schön nedir, ne zaman kullanılır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Danke Schön Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Danke Schön Ne Zaman Denir?

Almanca olan "Danke schön" ifadesi bir kalıp cümle olup teşekkür amaçlı kullanılır.

 Danke Schön Ne Demek?

 Almanca bir cümle olan "Danke schön" teşekkür ifade etmektedir. "Çok teşekkür ederim" ya da "Teşekkürler" veya "Teşekkür ederim" şeklinde tercüme edilebilir.

 Türkçe Anlamı Nedir?

 Türkçe dilinde bir kişiye minnet ve şükranlarımızı arz ederken bazı kalıp cümleleri kullanırız. "Teşekkür ederim." "Teşekkürler". "Çok teşekkür ederiz." "Çok teşekkür ederiz" cümleleri gibi. Danke schön ifadesi de Alman dilinde kullanılan bu şekilde bir şükran belirten cümledir. Türkçe karşılığı "Teşekkürler veya Teşekkür ederim" şeklindedir.

 Danke Schön Ne Zaman Denir?

 Danke schön, kalıp cümlesi kişinin minnettarlığını ve şükranlarını bildirmek istediği her durumda kullanılabilir. Teşekkür edilecek her durumda "Danke schön" kalıp cümlesi kullanılabilir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler