Geri Dön
EğitimDikotomi Nedir? Dikotomi Tdk Kelime Anlamı Nedir?

Dikotomi Nedir? Dikotomi Tdk Kelime Anlamı Nedir?

Bazı terimsel ifadeler, birden farklı alanlarda karşımıza çıkarlar. Ortak benzerlikleri olan alanlarda bu tarz durumlara daha sık rastlanır. Örneğin felsefe ve sosyoloji alanları birbiri ile ortak terimleri barındırırlar. Dikotomi de birden fazla alanda karşımıza çıkabilecek terimlerden biridir. Dikotomi nedir? Bu yüzden merak edilen bir konudur. Her alanda aynı anlama gelen dikotomi nedir ve TDK nasıl açıklar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Dikotomi Nedir? Dikotomi Tdk Kelime Anlamı Nedir?

Dikotomi, çoğunlukla felsefe alanında görebileceğimiz bir kelimedir. Aslında İngilizce kökenli bir sözcüktür. Mitoloji, sosyal bilimler ve sosyoloji alanlarında da görebiliriz.

Dikotomi Nedir?

Dikotomi aslında İngilizceden çevrilmiş bir sözcüktür. Dikotomi bize ikililik durumunu anlatır. Yani bir bütünün iki eşit parçaya bölünmesi durumudur da diyebiliriz. Bir başka şekilde açıklayacak olursak dikotomi, büyümesi için bir bütünün parçalanması ya da dallanması olayıdır.

Dikotomi TDK Kelime Anlamı Nedir?

Kelime anlamlarını öğrenmek için bakılabilecek en doğru ve güvenilir kaynak Türk Dil Kurumudur. TDK sözlüğünden neredeyse dilimize çevrilmiş olan bütün kelimelerin anlamını öğrenebiliriz. TDK, dikotomi terimini ise ikililik, ikileşim ve klasik olarak açıklamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler