Geri Dön
EğitimDoğan Kuşu Nedir? Ortalama Boyları Ve Özellikleri

Doğan Kuşu Nedir? Ortalama Boyları Ve Özellikleri

Doğan kuşu yırtıcı bir kuş türüdür. En çok dikkat çeken yırtıcılardan biri olan doğan, son derece hızlı kuşlar arasında yer almaktadır. Kuşlar arasında en merak edilen kuşlardan biri doğan kuşudur. Sizler için doğan kuşu nedir, boyaları ve özellikleri hakkında bulunan bütün bilgileri sizler için derledik.

Doğan Kuşu Nedir? Ortalama Boyları Ve Özellikleri


Doğan kuşu son derece hızlı bir kuştur. Çevik yapısı sayesinde avlanma özellikleri son derece gelişmiştir. Doğan kuşunun birçok farklı özelliği bulunmaktadır.

Doğan Kuşu Nedir?

Doğan kuşu, doğangiller ailesine ait bir kuş türüdür. Yırtıcı bir kuştur. Doğan kuşunun ortalama altmıştan fazla alt türü bulunmaktadır. Birçok farklı isim alan doğan kuşunun en bilinen diğer ismi kerkenezdir. Gündüz ava çıkan bir kuş türü olan doğan kuşu, avlarına oldukça dikkatli yaklaşır. Doğan kuşunun avını kaçırma olasılığı son derece düşüktür. Doğan kuşları avlarını uzun süre izlerler. Yüksekten uçarak, avlarını takip ederler. Avlarının en dikkatsiz olduğu an, avlarını yakalarlar. Doğan kuşları yabani kuş türleri arasındadır.

Eğitilmesi mümkün değildir, etçil bir hayvan türüdür. Ancak doğan türünün bazı alt türleri eğitilebilir. Doğan kuşları genel olarak, küçük bir hayvan türüdür. Bazı durumlarda doğan kuşlarının avları değişiklik gösterebilirler. Bazı dönemlerde uçan kuşları veya küçük boyutlarda bulunan kuşları avlayabilirler. Ayrıca sıklıkla yılan ve benzeri böcek türlerini avlamaktadırlar. Tavşan ve kertenkele gibi hayvanları da sıklıkla avlamaktadır.

Ortalama Boyları ve Özellikleri

Doğan kuşlarının kendilerine ait özellikleri bulunmaktadır. Son derece güçlü bir yapıları vardır. Yırtıcı hayvanlar arasındadır. Tüy renkleri birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Doğanlar etçil hayvanlardır. Yabani özelliklere sahiptir, son derece tehlikelidir. Pençeleri oldukça güçlüdür. Gövdeleri kısadır, gaga bölümleri oldukça sivridir.

Doğanlar siyah, kahve tonlarına veya beyaz tonlarına sahip olabilirler. Bazen sarı tonlarına da sahip olabilirler. Kanat yapıları sayesinde hızlı bir şekilde uçabilirler. Arazi ve dağ bölgelerinde yaşarlar. Doğan kuşunun boyu ortalama altmış beş santime kadar uzamaktadır.

 

Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında
Musa Orhan'ın cezası belli oldu! Cinsel saldırıdan yargılanıyordu
Acı haberi Bakan Soylu açıkladı! Güldal Akşit vefat etti
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Memur emeklilere güzel haber! İşte zam farkında son rakam
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Savcıyı şehit eden teröriste rekor ceza
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Fatih Terim'in transfer listesi ortaya çıktı! Ocak'ta 4 yıldız birden...
Buse Varol'dan 'üçüncü çocuk' açıklaması!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Tolgay'dan G.Saray öncesi Lazio'ya büyük darbe!
3 çocuğun 900 km'lik hırsızlık rotası! İnanılmaz olay
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta