Geri Dön
EğitimDomine Etmek Ne Demek? Domine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Domine Etmek Ne Demek? Domine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimeler arasında bulunan domine etmek kelimeleri bir kişi veya bir grubu hakimiyeti altına alarak onlara zulm etmek anlamına gelmektedir. Domine etmek kişiler arasında olumsuz bir hal olarak kabul edilmektedir. Domine etmek ne demektir? Türk Dil kurumuna göre domine etmek kelimelerinin sözlük anlamı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Domine Etmek Ne Demek? Domine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Domine etmek kavramı karşı karşıya olunan durum veya kişinin hakimiyeti ele geçirmesi ve diğer tarafı bastırması olarak bilinmektedir.

Domine Etmek Ne Demektir?

Domine etmek bir olar veya durum karşısında hakimiyeti ele alarak karşı tarafa eziyet etmek anlamına gelmektedir. Domine etmek olumsuz bir yönetme veya isteksiz bir yönetilme ile ilgili bir konudur.

Türk Dil Kurumuna Göre Domine Etmek Kelimelerinin Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil kurumuna göre domine etmek kelimeleri bir kişinin diğer bir kişiye karşı baskın duruma gelmesi veya hükmetmesi olarak kabul edilmektedir. Domine etmek hükmetmek anlamına geldiği gibi zorbalık etmek ve zulmetmek olarak da ifade edilmektedir. Domine etmek karşı tarafı istekleri doğrultusunda yönlendirmek olarak da kullanılmaktadır.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler