Geri Dön
EğitimDöpiyes Nedir, Nasıl Giyilir? Döpiyes Nereden, Ne Zaman Giyilir?

Döpiyes Nedir, Nasıl Giyilir? Döpiyes Nereden, Ne Zaman Giyilir?

Fransız bir modacı tarafından tasarlanan döpiyes, hem ülkemizde hem de diğer Avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih edilen bir kıyafettir. Deux kelimesinin Türkçe karşılığı ikidir. Pièces ise ''parça'' anlamına gelir. Özellikle kombin oluşturmakta zorlanan kadınların giydiği döpiyes, tayyörden esinlenerek tasarlanmıştır. Döpiyes nerede, ne zaman ve nasıl giyilir sorularını detaylı bir şekilde derledik.

Döpiyes Nedir, Nasıl Giyilir? Döpiyes Nereden, Ne Zaman Giyilir?

 Tayyör ile döpiyes arasındaki tek fark tayyörlerde ek olarak bluzun da bulunmasıdır. Yılın her mevsimi giyilebilen döpiyes ise sadece iki parçadan oluşur.

Döpiyes Nedir?

Döpiyes, ceket ve etek olmak üzere iki parçadan oluşan bir kombindir. 90'lı yıllardan sonra eteğin yerini pantolon almıştır.

Döpiyes Nasıl Giyilir?

Döpiyesin üst kısmını ceket oluştururken, altına tercihe bağlı olarak pantolon ya da etek giyilebilir. Döpiyeste aynı renklerle kombin yapılabileceği gibi kontrast renkler de tercih edilebilir.

Döpiyes Nerede Giyilir?

Gündelik giyimler için uygun olmayan döpiyes daha çok iş yerlerinde, mezuniyet törenlerinde ve özel gecelerde tercih edilen bir kıyafettir.

Döpiyes Ne Zaman Giyilir?

Döpiyes genellikle iş yemeklerinde ve özel davetlerde giyilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler