Geri Dön
EğitimEarl Grey Çay Nedir, Özellikleri Nelerdir? Earl Grey Çayı Faydaları Nelerdir?

Earl Grey Çay Nedir, Özellikleri Nelerdir? Earl Grey Çayı Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda sağlıklı çayların tüketilmesi oldukça fazla tercih edilmektedir. Earl grey de son dönemin en popüler çayları arasında yer almaktadır. Earl grey çay nedir, özellikleri nelerdir? Earl grey çayı faydaları nelerdir? Earl grey çay ve bu çayın özellikleri ile ilgili tüm detayları derledik.

Earl Grey Çay Nedir, Özellikleri Nelerdir? Earl Grey Çayı Faydaları Nelerdir?

Earl grey çay son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir çay olarak ifade edilebilir. Earl grey, turunçgiller familyasından ve bergamot kabuğundan elde edilen bir karışım olduğunu söylemek mümkündür.

Earl Grey Çay Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Earl grey çay, özel tatlı bir çay harmanı olarak bilinmektedir. Earl grey çayının bergamot ile harmanlayan çayı ifade etmek için kullanıldığını söylemek de mümkündür. Bergamot yağıyla veya aromasının ilave edilmesi ile hazırlanmakta olan bir çay çeşidi olduğu söylenebilir.

Earl grey çay, bergamot ilavesinin yanında aynı zamanda turunçgiller aroması da bulunan bir çay harmanı olarak ifade edilebilir.

Earl Grey Çayı Faydaları Nelerdir?

Earl grey çayı antioksidan özelliğe sahip olan bir çay olarak bilinmektedir.

Damar tıkanıklıklarını önleyici bir özelliği olan çayın, kalp ve damar rahatsızlıklarına oldukça iyi geldiği de bilinmektedir.

Cilt sağlığı açısından fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahip olduğu söylemek de mümkündür.

Aroma terapi etkisi sayesinde stres kaynaklı ağrıların geçmesinde de oldukça etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği bulunmaktadır.