Geri Dön
Eğitim“Eğitimde Sürdürülebilir Sorumluluk”

“Eğitimde Sürdürülebilir Sorumluluk”

EDU SUMMIT III. Eğitim Zirvesi’nde panele konuşmacı olarak katılan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk “Eğitimde Sürdürülebilir Sorumluluk” dedi.

“Eğitimde Sürdürülebilir Sorumluluk”

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin düzenlediği “Global Arenada Türk Üniversiteleri” başlıklı EDU SUMMIT’e katılan Gençtürk konuşmasında: “Özyeğin Üniversitesi olarak gündemimiz, küresel değişimlerden yükseköğretimde kalite güvencesine, üniversitelerin yapısal değişimlerinden uluslararası olmaya ve bir yükseköğretim kurumu olarak ileri dönük sürdürülebilir sorumluluklara sahip olmak” dedi.

Sn. Gençtürk konu ile ilgili konuşmasına: “Bu platformda sürdürülebilirliğin ve sorumlulukların ortak bir dilde paylaşılıyor olması bizim için de çok önemli. Bu ve benzeri organizasyonlar üniversitelere yeni açılımlar getirmesi ve hepsinden önemlisi de farklı eğitim kurumlarının ortak bir platformda tartışarak, çözüme dönük öneriler getirmesi açısından çok değerli. Bu anlamda Vakıf Üniversiteleri Birliği’ne ve Başkanı Sn. Rifat Sarıcaoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Sn. Gençtürk konu ile ilgili son olarak şu açıklamada bulundu: “Tüm çabalarımız, dünyayı ve yapacakları mesleği dünya ölçeğinde ve kalitesinde, trendleri günü gününe takip edebilen ve sınıf dışında da öğrenmeye devam eden gelecek nesillerimiz, yani öğrencilerimiz için… Bu nedenle Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk konusunun altını tekrar çizerek bunun hepimizin ödevi olduğunu hatırlatmak istiyorum.”

“Eğitimde Sürdürülebilir Sorumluluk”