Geri Dön
Eş Anlamlı KelimelerKara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Türkçede hemen hemen birçok farklı kelimenin eş anlamlısı bulunur. Böylece arka arkaya cümle kurarken aynı anlama gelen değişik yazılıştaki kelimeleri kullanmak mümkün olur. Peki Kara eş anlamlısı nedir? Kara kelimesinin eş anlamı olan sözcükleri hakkında merak edilenler.

Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Kara kelimesinin Türkçede birçok değişik eş anlamlı kelimesi bulunur. Bu kelimeler amaca bağlı olarak değişik biçimlerde ele alınır ve cümle içerisinde kullanılır. Tabii ihtiyaca bağlı olarak gerekli yerlerde tek başına da kullanılabilir.

Kara Eş Anlamlısı Nedir?

Cümlede kullanırken kara kelimesinin eş anlamlısı olarak birçok değişik sözcüğü değerlendirmek mümkün. Bu durum konuya ve duruma bağlı olarak değişik cümleler üzerinden ele alınabilir.

- Arazi
- Esmer
- Kötü
- Siyah
- Tarla
- Uğursuz
- Toprak
- Ülke

Özellikle siyah kelimesi üzerinden çok fazla kullanılan bir sözcük olduğunu dile getirmek mümkün. Yukarıda verildiği gibi kullanılacak olan amaca bağlı olarak, değişik notalarda kara kelimesinin eş anlamlı sözcükleri değerlendirilebilir. Aynı zamanda Türkçede hem günlük yaşamda hem de yazılı ve sözlü olarak birçok yerde yaygın kullanılan kelimelerden biridir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler