Geri Dön
Eş Anlamlı KelimelerNutuk Eş Anlamlısı Nedir? Nutuk Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Nutuk Eş Anlamlısı Nedir? Nutuk Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Türkçe dili kelime ve dil bilgisi yönünden oldukça zengin bir dildir. Birbirinden farklı kelimelere sahiptir ve bazı kelimelerin anlamları aynı olabilir. Yazılışları farklı olup anlamları aynı olan kelimelere eş anlamlı kelimeler denmektedir. Her kelimenin eş anlamlı kelimesi olmak zorunda değildir. Bazı kelimelerin tek eş anlamlı kelimesi varken bazı kelimelerin birbirinden farklı ve birden fazla eş anlama sahip kelimeleri olabilir. Bu kelimelerden biri de nutuk kelimesidir. Nutuk nedir? Nutuk kelimesinin eş anlamlısı nedir? Nutuk kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? Nutuk kelimesinin kaç adet eş anlamlı kelimesi vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Nutuk Eş Anlamlısı Nedir? Nutuk Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler


Nutuk kelimesinin üç adet eş anlamlı kelimesi vardır.

Nutuk Nedir?

Nutuk kelimesi Arap dilinden gelen Arapça bir kelimedir. Türkçede sık sık kullanılan bir kelime olan nutuk kelimesinin eş anlamlı sözcükleri vardır. Nutuk kelimesinin anlamı söz, konuşma, söylemdir.

Nutuk Kelimesinin Eş Anlamı Olan Kelimeler Nelerdir?

Nutuk sözcüğünün 3 adet eş anlamlısı bulunur. Bu kelimeler hitabe, konuşma ve söylev sözcükleridir. Nutuk, hitabe, konuşma ve söylev kelimeleri aynı anlama gelmektedir ve birbirlerinin yerine kullanılabilmektedir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler