Geri Dön
EğitimEspas Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Espas Hatası Yapmak Ne Demek?

Espas Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Espas Hatası Yapmak Ne Demek?

Her insan ilk defa duyduğu bir sözcüğün ne anlama geldiğini merak eder. Bu nedenle de pek çok kişi yeni duyduğu kelimeleri araştırma ihtiyacı hissediyor. Espas da bazı zamanlarda günlük hayatımızda karşılaştığımız kelimeler arasında yer alıyor. Espas nedir, TDK sözlük anlamı nedir sizler için derledik.

Espas Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Espas Hatası Yapmak Ne Demek?

Espas kelimesi, günlük hayatta insanların sık sık kullandığı kelimeler arasında yer alıyor. Dilimizde yer alan Espas kelimesi, hem günlük hayatta hem de sosyal medyada sık kullanılan sözcüklerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Espas Nedir?

Espas kelimesinin dilimizdeki sözlük anlamı; isimdir. Basımcılıkta bir kelimenin harflerini birbirinden ayırmak için kullanılan harflerden daha küçük ve kısa olan metal çubuk anlamına gelir. Bu kelimenin bilinen bir diğer anlamı ise aralıktır.

Espas TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Espas kelimesinin TDK sözlük anlamı ise, basımcılıkta bir kelimenin harflerini birbirinden ayırmak için kullanılan harflerden daha küçük ve kısa olan metal çubuk anlamına gelir. Aynı zamanda bu kelime 2. Aralık anlamında da kullanılır.

Espas Hatası Yapmak Ne Demek?

Espas hatası yapmak demek, aralığı yanlış yapmak anlamına gelir. Daha çok klavye ya da daktilo ile yazılan yazılarda yapılan boşluk hatalarına denir. Aynı zamanda reklam yazarlarının yakalamaya çok dikkat ettiği ve yakalamaya çalıştığı hatalar arasında yer alır. Aynı zamanda noktalama işaretlerinden sonra hiç espas verilmemesi de bu hata grubu içinde yer alır.