Geri Dön
EğitimEvye Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Evye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evye Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Evye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük yaşamda sıkça kullanılmasına rağmen doğru telaffuzu ve anlamı bilinmeyen kelimelerden biri de evyedir. Bu bakımdan evyenin anlamı ve hangi alanlarda kullanıldığına dair araştırmalar yapılmaktadır. Peki, evye nedir ve nerelerde kullanılır? Evye seçerken nelere dikkat edilmelidir tüm detayları ile sizler için derledik

Evye Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Evye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Evye ya da eviye dilimize Fransızcadan geçen bir sözcüktür. Bu sözcük aslında ortak yaşam alanlarından biri olan mutfak eşyalarından birini temsil eder.

Evye Nedir?

Evye, ev ve diğer işletmelerinden mutfak bölümünde bulaşık yıkama amacıyla kullanılan bir kısımdır. Seramik, paslanmaz çelik veya doğal taş tarzındaki farklı malzemelerden imal edilebilir. Halk arasında bulaşık havuzu ya da yıkama teknesi olarak anılır.

Evye TDK Sözlük Anlamı Nedir?

TDK incelendiğinde evyenin doğru yazımının eviye olduğu anlaşılmaktadır. Burada geçtiği üzere eviye, bulaşık yıkamaya yarayan yer ve tekne şeklinde ifade edilmektedir.

Evye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak işlerinin pratik ve konforlu olması için doğru alet seçimi son derece önemlidir. Bunlardan biri de evyedir. Buna göre evye seçerken; montaj, büyüklük, havza sayısı ve malzeme çeşidine dikkat edilmesi gerekir.