Geri Dön
EğitimFayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir? Fayans Ders Arası Nasıl Silinir?

Fayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir? Fayans Ders Arası Nasıl Silinir?

Fayansların arasında yer alan derzlerin kirli görünmesi hem uygulanan alanın kalitesini bozar hem de görüntü kirliliğine yol açar. Derzlerin arasının temiz kalması düzenli temizlemek ile mümkün olmaktadır. Bu durum özellikle görsellik açısından çok önemlidir. Peki fayanstaki kurumuş derz nasıl temizlenir? Fayans ders arası nasıl silinir? Sizlere fayans derz arası temizliği hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

Fayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir? Fayans Ders Arası Nasıl Silinir?

Duvarlarda ve yerlerde kendini en çok gösteren alan derz aralarıdır. Derz arası temizliği inatçı olsa da kolay bir şekilde pratik yöntemler ile temizlenebilmesi mümkündür.

 Fayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir?

Fayanslar ne kadar temiz olursa olsun arasında yer alan derzlerin lekeli olması görüntü açıdan oldukça rahatsız etmektedir. Bu nedenle kirli derzlerin temizliği pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Fayanslardaki kurmuş ve kirli derzlerin temizliğinde bazı ürünler kullanılabilir. Bunlar sirke, karbonat, çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi ürünlerdir. Fakat bu ürünleri kullanmadan önce bir maske takılması önerilmektedir.

 Derz araların dar ve küçük olması nedeniyle günlük temizliklerde kurumuş derz lekelerin temizlenmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle derz temizliğinde diş fırçası gibi küçük bir ürün ile temizlenebilir. 

 Fayans Derz Arası Nasıl Silinir?

 Fayans derz arası temizliği uygulanan alanların güzel görünmesi için çok önemlidir. Pek çok kişi tarafından zor gibi görünen bir işlem olmasına rağmen kısa sürede derz aralarını temizleyebilmeniz mümkündür. Fayans derz araları şu şekilde temizlenebilir:

 - Temiz ve yumuşak olmayan bir bez çamaşır suyuna batırılmalı ve derz arasında gezdirilmelidir. Bir süre bekletilmeli ve daha sonra ılık su ile durulanmalıdır.

 - Fırça gibi sert yüzeye sahip bir temizlik ürünü ile beyazlatan deterjan kullanılarak derz araları fırçalanmalıdır. Yaklaşık 8 dakika bekletildikten sonra su ile temizlenmelidir.

 - Son olarak marketlerde derz arası için özel olarak satılan derz boyama kalemleri de kullanılabilir. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler