Geri Dön
EğitimFiller Nerede Yaşarlar Ve Ne İle Beslenirler?

Filler Nerede Yaşarlar Ve Ne İle Beslenirler?

Dünyanın en büyük hayvanlarından biri olarak fiiller öne çıkar. Aynı zamanda otçul olan bu hayvanlar insanlar tarafından da sevilir. Peki filler nerede yaşarlar ve ne ile beslenirler? İşte bu konu hakkında merak edilenler.

Filler Nerede Yaşarlar Ve Ne İle Beslenirler?

 Büyük hortumları ve dev gibi ayakları ile fiiller en ilginç hayvanlar içerisinde yer alır. Aynı zamanda beslenme şekilleri ve yaşam koşulları üzerinden de farklı hayvanlardır.

 Filler Nerede Yaşarlar?

 Filler genel olarak ormanlık alanlarda yaşarlar. Aynı zamanda savan ve çöl ile beraber bataklık alanlarını seven hayvanlardır. Grup halinde yaşayan filler birbirlerini koruma ve destek olma noktasında da önemli bir ekolojiye sahiptir.

 Filler Ne ile Beslenirler?

 Otçul olan fiiller birçok farklı besin kaynağını tüketen ilginç hayvanlardan biridir. Özellikle çimen ve yaprak ile ağaçların odunsu kısımlarını tüketebilirler. Aynı zamanda meyveler, çalılar ve çiçekler de yine fiillerin tükettikleri besin kaynakları arasında yer almaktadır. Boyutları ne kadar büyük olursa olsun otçul olarak besinlerle hayatta kalabilen özel hayvanlar içerisinde yer alır. Ormanlık alan içerisinde daha birçok farklı besin kaynağını otçul olarak tüketirler

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler