Geri Dön

Genç bilim insanları aranıyor

Tek Avrupa Hava Sahası Hava Trafik Yönetimi Araştırmaları’nın (SESAR) düzenlediği SESAR Genç Bilim İnsanı Ödülü 2020 çağrısı başvuruya açıldı.

Genç bilim insanları aranıyor

Ödül kapsamında hava trafik yönetimi ve havacılık alanındaki bilimsel araştırmalara katkıda bulunma potansiyeli yüksek genç bilim insanlarının tanınması amaçlanıyor. Yarışmaya belirtilen alanlarda üniversite mezunu, yüksek lisans, doktora derecelerine sahip bilim insanları başvurabiliyor. 6 Eylül’e kadar başvuru yapılabilecek yarışmanın ödülü ise 5000 euro.

Videosunu çektiği köpeklerin saldırısına uğradıŞanlıurfa’da bir vatandaş, parktaki ağacın gölgesinde uzanan köpekleri cep telefonuyla çekerken aniden köpeklerin saldırısına uğradı. O anlar ise saniye saniye şahsın cep telefonunu tarafından kaydedildi.Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da yaşayan Hakan Dervişoğlu isimli vatandaş, parktaki bir ağacın gölgesinde çimenlerin üzerine uzanan 7 köpeği bir arada görünce cep telefonuna kaydetmek istedi. Cebinden telefonunu çıkaran Dervişoğlu, bir yandan çekim yaparken diğer yandan ise köpeklerle konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber