Geri Dön
EğitimGif Nedir, Nasıl Hazırlanır? Gıf'ler Nasıl Yapılıyor?

Gif Nedir, Nasıl Hazırlanır? Gıf'ler Nasıl Yapılıyor?

Gif günümüzde oldukça fazla kullanılmakta olan kelimeler arasında yer almaktadır. Gif kullanmak bir yana ne şekilde hazırlandığı da araştırılan konular arasında yer almaktadır. Gif nedir, nasıl hazırlanır? GIF'ler nasıl yapılıyor? Gif hazırlanması ile ilgili tüm detayları derledik.

Gif Nedir, Nasıl Hazırlanır? Gıf'ler Nasıl Yapılıyor?

 Gif sosyal medyada kullanılmasının yanında çeşitli iletişim uygulamalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Kişilerin farklı duygu ve düşüncelerini anlatmak için kullandıkları gifler son zamanlarda oldukça popüler bir hal almıştır. Aynı zamanda gif kullanmanın yanında gif hazırlamak isteyen kişilerinde oranında bir artış olduğu söylenebilir. 

 Gif Nedir, Nasıl Hazırlanır?

 Gif hareketli ve küçük resimler olarak bilinmektedir. İnsanların iletişim uygulamalarını kullanarak mesajlaşırken veya sosyal medya üzerinde duygularını daha iyi bir şekilde ifade etmek istedikleri durumlarda gif kullanımı tercih edilmektedir.

 Gif kelimesi İngilizce bir kelime olarak bilinmektedir. Kelimenin Türkçe açılımının ise grafik değiştirme biçimi olduğunu söylemek mümkündür. Gif yapmak isteyen kişilerin ise aşamalı olarak bir takım adımları yerine getirmeleri gerekmektedir. Gif hazırlama işlemleri hem video üzerinden hem de bir kaç farklı fotoğraf kullanılarak yapılabilmektedir. Mobil uygulamalar sayesinde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

  GIF'ler Nasıl Yapılıyor?

 Gif kullanımının artış göstermesiyle birlikte gif yapmak isteyen kişilerin sayısında da bir artış olduğunu söylemek mümkündür. Gif yapmak günümüzde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Gif yapmak için kullanabileceğiniz çeşitli bir takım mobil uygulamaların olduğunu da söylemek mümkündür.

 Youtube üzerinde bulunan videoları kullanarak gif hazırlamak mümkün olabildiği gibi kendi galerinizde bulunan videoları kullanarak da gif oluşturmanız mümkün olacaktır. Giflerin yapılması için bir kaç farklı fotoğrafın birleştirilmesi de tercih edilmektedir. Gif hazırlamak isteyen kişilerin öncelikli olarak uygulamayı indirmeleri ve kurulum işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Sonrasında ise gif hazırlamak mümkün olmaktadır. 

 

Bakanlık harekete geçti! 'Önce indirim sonra bindirim'
Tam 7 yıldır eve gitmiyorlar! Her yıl 8 ay kilometrelerce yol gidip...
Yapamazsın diyenlere inat sahadayız
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin sıra dışı hikayesi
Sıfır araç aldı, hayatının şokunu yaşadı! Yargıtay'dan güzel haber
Türkiye dünyada ilk üçte! Şikayet ettiler
Dünyanın tuhaf evlilik gelenekleri
Kahreden olay! Hepsine mezar oldu
Yeni transfere olay sözler: Şu an iş yapmıyor
'Yasak aşk' yaşadıkları iddia edildi! Herkese ilan ettiler
Karaciğerin en sevdiği besin! Mutlu olmamızı sağlıyor
Linet: Kendisini tanımadığım için özrünü de göremedim!
Şansal Büyüka'dan Galatasaraylı yıldıza sert eleştiri: 'Bencilliğin zirvesi'
Gündeme bomba gibi düştü! Ellerinde daha fazlası var
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım