Geri Dön
EğitimGöl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Göl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Balık tutmak günümüzde sıklıkla yapılan etkinliklerden biridir. Özellikle eğlenmek, vakit geçirmek açısından oldukça tercih edilmektedir. Balık tutarken de bazı kamışlar kullanılır ve göl kamışı bunlardan biri olmakla birlikte ne olduğu ne işe yaradığı konusu da merak edilir. Göl kamışı nedir, ne işe yarar? Nasıl kullanılır tüm detayları ile derledik.

Göl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

 Göl kamışı balıkçılık alanında kullanılan aksesuarlardan biridir. Özellikle balığa ulaşmada büyük rol oynayan göl kamışı oldukça kullanışlı bir malzemedir.

 Göl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? 

 Göl kamışı daha çok Olta kamışı olarak bilinmektedir. Olta kamışı ya da göl kamışı genel olarak canlı yahut cansız olan bir yemi olta iğnesi aracılığı ile balığa ulaştırmaya yarayan aksesuarlardan biridir. Bunun yanı sıra spor maksatlı ya da amatör balıkçılar bu kamışı daha çok kullanmaktadır.

 Göl kamışlarının yapımında fiberglas, kompozit ve grafit karbon gibi malzemeler kullanılır. Göl kamışları kullanılacak yere göre farklı aksiyonlara sahip olmaktadır.

 Göl Kamışı Nasıl kullanılır?

 Satın alınan göl kamışlarının üzerinde kamış ile alakalı bir takım bilgiler bulunur. Bunlar;

 - Hangi malzemelerden üretildiği,

 - Kaç gram ağırlık ile kullanılması gerektiği ve

 - Kaç kilo çekeceği konusunda bilgilerdir.

 Ayrıca alınan göl kamışından iyi bir verim alabilmek için yukarıda sayılan bilgilere riayet etmekte fayda vardır. Satış yapan herhangi bir mağaza veya firmadan ürünü alırken kamış ile alakalı verilen önerileri dikkate almak gerekmektedir. Aksi takdirde araştırılmadan alınan göl kamışı balığın yeme geldiğini hissetmeme gibi durumlara sebebiyet verdiği gibi diğer balıkçılık malzemelerine de zarar verecektir.