Geri Dön
EğitimGüllü İsminin Anlamı Nedir? Güllü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Güllü İsminin Anlamı Nedir? Güllü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Bebek isimleri hakkında anne ve babalar tarafından pek çok araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalardan bir tanesi de isimlerin ne anlama geldiği konusudur. Bu isimler arasından Güllü ismi de merak edilmekte olan isimler arasındadır. Peki, Güllü ismi ne anlama geliyor? Hangi dilde geçmekte olan bir kelimedir? Kuran'da bu isim ile alakalı bir bilgi var mı? İşte, Güllü ismi hakkında detaylar.

Güllü İsminin Anlamı Nedir? Güllü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Güllü ismi pembe rengi çağrıştıran isim grupları arasındadır. Bu yüzden Güllü, bir kız ismidir. Köken olarak Türkçe bir kelime olduğu değerlendirilmektedir. Kuran'da bu kelime ile alakalı olarak herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

 Güllü İsmi Ne Demek?

 Güllü ismi kıs çocuklarına verilen bir isim olup, gülü içeren, güle benzeyen, gül desenli gibi anlamlara gelmektedir. Özellikle iş konusunda ve yeni bilgiler öğrenme konusunda aktif olan, öğrendikleri bilgileri hayata geçirmeyi seven bir kişilik olarak ön plana çıkar.

 Güllü İsmi Kur’an'da Geçiyor mu?

 Güllü ismi Türkçe bir kelimedir. Bu yüzden bu isim Kur’an'da geçmemektedir. Ancak çağrıştırdığı anlam ve karakter bakımından tercih edilmekte olan bir isimdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler