Geri Dön
EğitimHarp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Harp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Hem eş anlamlısı hem de kendisi yoğun olarak Türkçede kullanılan sözcüklerden biri harp kelimesidir. Peki, harp ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Harp etmek ne demek tüm detayları ile derledik.

Harp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Harp kelimesi Türkçeye Arapça üzerinden geçmiş önemli sözcüklerden biridir. Özellikle eski dönemlerde daha fazla kullanılması ile beraber, günümüzde hala geçerliliğini koruyan kelimelerden biridir.

Harp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Halk kelimesi Türk Dil Kurumu verilerine bağlı olarak, ‘Savaş’ anlamına gelmektedir. Özellikle tarihi kitaplar üzerinden çok fazla karşılaşılan ve öne çıkan sözcükler içerisinde yer aldığını ifade etmek mümkün. Tabii günlük yaşamda da hala kullanıldığını eklemek gerekir.

Harp Etmek Ne Demek?

Harp kelimesi daha çok harp etmek sözcüğü grubu üzerinden kullanılır. Bu bağlamda harbi etmek, ‘Savaşmak ya da mücadele etmek’ gibi anlamları üzerinden ele alınmaktadır. Tek başına veya cümle içerisinde taşımış olduğu anlamı ile beraber kullanılabilir. Özellikle hala geçerli olan ve birçok farklı tarihi kitap ile beraber eserde karşılaşılan kelimelerden biri olduğunu da söylemek mümkün.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler