Geri Dön
EğitimHemoroid Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroid Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kişilerin yaşadığı yaygın sağlık sorunlarından biri de, hemoroid hastalığıdır. Hemoroid hastalığının ne olduğu kişilerin araştırdığı önemli bir konudur. Hemoroid hastalığının gösterdiği belirtiler ve tedavisinin nasıl yapıldığı, internet üzerinde araştırılan önemli bilgiler arasında yer alıyor. Hemoroid nedir? Hemoroid belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? Hemoroid sağlık sorunuyla ilgili sizlere faydalı bilgiler derledik.

Hemoroid Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroid, anüsün en alt kısmında görülen bir sağlık sorunudur. Anal kanalların sonunda bazı genişlemiş damarlar bulunur. Kan damarları çok genişlemesiyle birlikte hemoroid sorununu oluşturur.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid sağlık sorunun neden olduğu kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Aile bireylerinde geçmiş dönemlerde hemorid görüldüyse, kişilerde görülme oranı oldukça yükselir. Alt rektum bölgesinde görülen fazla basınç kan akışlarını etkiler. Rektum bölgesinde bulunan damarlar kan akışını doğrudan etkiler ve damarları şişirir. Bireyler tuvaletlerini yaparken veya ağır bir cisim kaldırmaya çalışırken zorlanabilir.

Cinsel ilişki yaşanmasında da kendini belli eden bir durumdur. Sürekli olarak oturan ve pozisyon değiştirmeyen bireyler her zaman hemoroid hastalığına yakalanabilir. Hemoroid hastalığı halk arasında, basur olarak adlandırılıyor. Çok oturan kişilerde hemoroid görülme olasılığı oldukça yüksektir. Kişilerde görülen sürekli ishal ve kabızlık durumları, risk seviyesini oldukça arttıran durumlardan biridir. Kişilerin öksürme ve hapşırmasıyla birlikte, basur kendini gösterebilir.

Hemoroid Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroid hastalığının gösterdiği belirtiler kişilerce araştırılıyor. Hemoroid belirtileri kişilerde farklı şekillerde görülebiliyor. Yaygın olarak görülen birçok farklı belirtisi bulunuyor. Hemoroid hastalığının en belirgin belirtisi oluşan kanamalardır. Hemoroid hastalığının da diğer hastalar gibi seviyeleri bulunuyor. 2. derece hemorid yaşayan bireyler de, kanamayla birlikte kaşıntı belirtileri de gözlemlenir. Ikınma ve anal muayene yapılarak tespit edilebilir. Makatta akıntı ve ıslaklık hemoridi işaret eden belirtiler arasındadır. Hemoroid tedavilerinde ilaçlar ve cerrahi operasyonlar tercih ediliyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler