Geri Dön
EğitimHermetik Kombi Nedir, Nasıl Çalışır? Hermetik İle Yoğuşmalı Kombi Farkları Nelerdir?

Hermetik Kombi Nedir, Nasıl Çalışır? Hermetik İle Yoğuşmalı Kombi Farkları Nelerdir?

Çeşitli kombi türleri bulunmaktadır. Hermetik kombi de bunların arasında yer almaktadır. Hermetik kombi nedir ve nasıl çalışır? Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasında nasıl farklar bulunmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Hermetik Kombi Nedir, Nasıl Çalışır? Hermetik İle Yoğuşmalı Kombi Farkları Nelerdir?

 Doğal gazı kullanmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Hermetik kombiler, günlük hayatta en sık kullanılan kombiler arasında yer almaktadır. Kombilerde yanma gerçekleştirebilmek adına belli miktarda havaya ihtiyaç duyulmaktadır. Hermetik kombilerde bu hava yardımcı pervaneler sayesinde sağlanabilmektedir.

 Hermetik Kombi Nedir?

 Hermetik kombiler, yanmada kullanılan hava için yardımcı bir fan kullanmaktadır. Bu fan aracılığıyla dış ortamdan hava alınıp yanma işlemi gerçekleştirilmektedir. Yanmanın ardından açığa çıkan atık gaz aynı sistem kullanılarak dış ortama aktarılmaktadır. Böylelikle yaşam alanı içerisinde temiz bir kombi kullanımı gerçekleştirilmektedir. 

 Hermetik Kombi ile Yoğuşmalı Kombi Arasındaki Fark Nedir?

 Doğal gazın yanması sonucunda su buharı açığa çıkmaktadır. Hermetik kombiler bu buharı dışarı atar. Ancak bu buhar da oldukça yüksek ısıya sahiptir. Yoğuşmalı kombiler, işte bu buhardan faydalanmaktadır. Yoğuşmalı kombiler çok daha yüksek bir teknolojiye sahiptir ve yaklaşık olarak oranında daha verimlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler