Geri Dön
EğitimHKÜ’de coşkulu mezuniyet kutlaması

HKÜ’de coşkulu mezuniyet kutlaması

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2022 Mezuniyet Töreni, üniversitenin 3 bin kişilik Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bin 535 öğrencinin diploma aldığı mezuniyet törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli katıldı.

HKÜ’de coşkulu mezuniyet kutlaması

 

Törende konuşan Bakan Mahmut Özer, mezuniyeti, uzun yıllar verilen emeklerin, çekilen çilelerin unutulduğu ve mutluluğun paylaşıldığı bir an diye tanımlayarak, “En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Bir ülkenin en kalıcı ve sürdürülebilir sermayesi beşeri sermayedir” dedi.

Cemal Kalyoncu da vakıf üniversiteleri arasında iş dünyasına insan kaynağı sağlayan ilk 10 kurumdan biri olduklarını kaydederek “Mezuniyet her ne kadar içinde vedayı barındırsa da sizler her zaman bu okulun bir ferdi, bu ailenin bir üyesisiniz. Biz de sizlerle her zaman gurur duymaya devam edeceğiz. Bugüne kadar 15 binin üzerinde mezun vermiş bir kurumuz ve mezunlarımızın yüzde 30’unu burslu arkadaşlarımız oluşturuyor” diye konuştu.

HKÜ’de ilk üçe giren öğrenciler Melike Topuz, Fatih Can Durmaz ve Hazal Kaya’ya başarı belgeleri ve ödülleri, Bakan Mahmut Özer, Cemal Kalyoncu ve Haluk Kalyoncu tarafından takdim edildi.