Geri Dön

İlkokul Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre İlkokul Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

İlkokul yazım hatası yapılan kelimelerdendir. Birçok kişi ilkokul kelimesini yazarken ayrı mı yoksa bitişik mi yazılması konusunda tedirginlik yaşamaktadır. İlkokul kelimesinin doğru yazım şeklini öğrenerek kelimeyi uygun şekilde yazılarınızda kullanabilirsiniz. Birçok kişinin ikilemde kaldığı ilkokul nasıl yazılır? TDK'ya göre ilkokul kelimesinin doğru yazılışı nedir konusunu sizin için derledik.

İlkokul Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre İlkokul Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

İlkokul, zorunlu eğitimin başlangıcı olarak sayılan 4 yıl süren eğitimin ilk aşaması olan kurumdur. Erkek ve kız çocuklarının bir arada temel eğitim ve öğretimin sağlanması amacıyla eğitim veren devlet kurumudur.

İlkokul Nasıl Yazılır?

Genellikle ilkokul yazım yanlışı yapılan kelimeler arasında yer almaktadır. Birçok kişinin yazarken tereddütte kaldığı ilkokul nasıl yazılır sizin için inceledik. Sık sık hata yapılmasının nedeni kelimenin ilkokul olarak ayrı yazılmasıdır. Yazım yanlışı kelime hatasından değil ayrı yazılmasından kaynaklanmaktadır.

TDK'ya Göre İlkokul Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Kelimelerin doğru şekilde yazılışları ile ilgili en doğru bilgiye TDK sayesinde ulaşmak mümkündür. TDK'ya göre ilkokul kelimesinin doğru yazılışı birleşik olarak yazılmalıdır. İlkokul şeklinde ayrı yazılan kullanımlar tamamen hatalıdır. Doğru yazım şekli ilkokul olmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber