Geri Dön
Eğitimİlo Nedir, Ne İş Yapar? İlo'nun Görevleri Ve Hedefleri Nelerdir?

İlo Nedir, Ne İş Yapar? İlo'nun Görevleri Ve Hedefleri Nelerdir?

Birçok farklı sektörü ilgilendiren en önemli kurumlar içerisinde İLO gelmektedir. Yabancı bir kurum olması ile beraber, dünya çapında global bir görev üstlenmiş durumdadır. Pekiyi İLO nedir, ne iş yapar? İLO'nun görevleri ve hedefleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

İlo Nedir, Ne İş Yapar? İlo'nun Görevleri Ve Hedefleri Nelerdir?

 Çalışma sektörü için ulusal bir örgüt olması ile beraber, İLO’nun görevleri ve hedefleri merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda ülkelerden ne tür işler yaptığı ve neler gerçekleştirdiği de yine dünya çapında her sektör adına oldukça önemlidir.

 İLO Nedir?

 ILO İngilizce International Labour Organisation olarak ifade edilmektedir. Türkçe karşılık olarak ise Uluslararası Çalışma Örgütü şeklinde anlatılabilir. Merkezi İsviçre'nin Cenevre kentinde olunan bu önemli örgüt, çalışma sektörünün işleyişi ve denetlemesi noktasında önemli bir potansiyel teşkil etmektedir.

 İLO Ne İş Yapar?

 Farklı ülkelerin yasaları ile beraber bu yasalar üzerinden çalışma uygulama standartlarının geliştirilmesi ve ileriye götürülmesi bu kurumun işidir. Özellikle birçok farklı çalışma sektörü ve grubu adına, denetleme yaparak belirli standartların elde edilip edilmediği noktasında bilgi almaya çalışır.

 İLO'nun Görevleri ve Hedefleri Nelerdir?

 ILO kurumu adına en merak edilen konular içerisinde görevleri ve hedefleri gelmektedir. Bu uluslararası Çalışma örgütünün temel görevi ülkelerde yer alan çalışma yasaları ile beraber, bu alandaki uygulamaların yüksek bir standardı ulaştırılmasıdır.

 En önemli hedefler arasında ise farklı çalışma sektörlerindeki iyileştirmelerin daha ileriye götürülmesidir. Bu sebepten dolayı sürekli olarak yenileme ve düzenleme ile beraber geliştirmeler yapılmaktadır. Önemli olan hem çalışanların haklarını ve etkinliğini korumaktır. Dünya çapında çalışan uluslararası bir örgüt olması ile beraber, Cenevre merkezli olarak dünya çapında çalışma sağlayan bir kurumdur. Sosyal korumanın genişlemesi, kadın ve erkeklerin insana yakışır şekilde çalışması ve kazanç sağlaması en önemli görevler arasında gelir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler