Geri Dön
Eğitimİngilizce El Ne Demek? El Kelimesinin İngilizcesi Nedir?

İngilizce El Ne Demek? El Kelimesinin İngilizcesi Nedir?

İngilizce dünyada en çok kullanan diller arasında birincidir. Dünyadaki tüm insanların ortak dili haline gelmiştir. Bundan dolayı İngilizce öğrenmek günümüzde artık bir zorunluluk haline gelmiştir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

İngilizce El Ne Demek? El Kelimesinin İngilizcesi Nedir?


İngilizce öğrenmeye başladığınız zaman belirli konular bunların başında yer alır. Vücudun bölümleri de bunlardan biridir. Bu yüzden el kelimesi İngilizce öğrenmeye başladıktan kısa süre sonra öğrendiğimiz kelimelerden biridir.

İngilizce El Ne Demek?

İngilizce de vücudun bölümleri en ilk öğrenilen konuların başında yer alır. El İngilizcede 'hand' şeklinde yazılmaktadır.

El Kelimesinin İngilizcesi Nedir?

El kelimesinin İngilizcesi 'hand' dir. Fakat eğer eller demek istersek sonuna çoğul eki koymamız gerekir. İngilizcede bir kelimeyi çoğul yapabilmek için sonuna 's' getirmemiz gerekir. Yani İngilizcede eller 'hands' olarak yazılmaktadır.

El Kelimesi İngilizcede Nasıl Okunur?

İngilizce dil yapısı ve okunuş kuralları olarak Türkçeden oldukça farklıdır. Türkçe yazıldığı gibi okunur fakat İngilizce yazıldığı gibi okunan bir değildir. Bu yüzden İngilizce kelime okunurken yazılışlarına da okunuşlarına da dikkat etmek şarttır. İngilizce kelimesin hand şeklinde yazılmaktadır. El hand olarak yazılır. Fakat hand okunuş olarak 'hend' şeklinde okunur. Yani 'a' harfi 'e' harfi gibi okunarak okunur.