Geri Dön
Eğitimİtır Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

İtır Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?

Bahçeleri güzelleştiren çiçeklerden birisi ıtır çiçeğidir. Itır Çiçeği, doğada kendi kendine yetişebilen narin gövdeli ama bir o kadar da dayanıklı bir bitki çeşididir. Kırlarda ve bahçelerde sıkça görebileceğiniz ıtır çiçeğini, bahçede de rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. İtır çiçeği nedir sizler için derledik.

İtır Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir?


Itır çiçeği, genellikle kırlarda kendi kendine yetişir. Bu nedenle de çok fazla bakıma ihtiyaçları yoktur.

Itır Çiçeği Nedir?

Itır çiçeği, çok büyüleyici küçük ve düzensiz bir bitki olarak yetişir. Bu nedenle sürekli büyüyen Çiçeği sezon boyunca sadece bir defa budayabilirsiniz.

Itır Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle ıtır Çiçeği, kırlarda kendi kendine yetişen bir bitki türüdür. Bu nedenle de çok fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Itır çiçeği bakımı için, bereketli, iyi drene edilmiş, nemli bir yatak hazırlamak gerekir. Yılda bir kez budama yapmak yeterlidir. Budama yaparken çok sert açılmamaya özen göstermeniz gerekir. Toprak seviyesinin üstünde en az 5-6 cm kadar sap bırakmanız önemlidir.

Itır Çiçeğinin Özellikleri

Itır çiçeği, alçakta yetişme eğilimi gösterir. Rizomlarla kolay ve hızlı bir şekilde yayılırlar. Itır çiçeği, yaprakları bir türe göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda genellikle dişli ve çok gürdürler. Çiçekleri ise, mavi, pembe, mor, kırmızı ve beyaz tonlarındadır. Aynı zamanda çiçekleri de lekesizdir. Çok arsız bir bitki çeşididir. Çok geniş bir alanı kaplayabilirler. Gölgede bile çok rahat büyüyebilirler. Çam ve başkanı andıran bir kokusu vardır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler