Geri Dön
EğitimİTÜ’den Selçuk Bayraktar’a ‘Fahri Doktora’

İTÜ’den Selçuk Bayraktar’a ‘Fahri Doktora’

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) gerçekleştirilen Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi’nde öğrencilerle buluşan Baykar Teknoloji’nin Lideri, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a, İTÜ Senatosu’nun aldığı kararla “Fahri Doktor” unvanı verildi.

İTÜ’den Selçuk Bayraktar’a ‘Fahri Doktora’

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 2002 yılı mezunu olan Bayraktar’a bu unvanın yaptığı üst düzey Ar-Ge faaliyetleri, ortaya çıkan ürünler ile bilimin ve teknolojinin ilerlemesine, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunması nedeniyle verildiği belirtildi.

Selçuk Bayraktar, söyleşide yaptığı konuşmasında teknolojiyi erken yakalamanın önemini vurgulayarak, “Hayatımızdaki çoğu yenilik savunma sanayiinde doğup büyüyor, bunun ardından sivil sahaya geçiyor. İnsansız hava araçlarını da ilerleyen dönemlerde sivil sahada göreceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından Fahri Doktora Takdim Töreni’nde beratını İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun elinden alan Selçuk Bayraktar, savunma sanayiindeki çalışmaları sırasında doktorasını tamamlayamamanın burukluğunu yaşarken kendisine layık görülen bu unvanla teselli bulduğunu söyledi.