Geri Dön
EğitimJamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?

Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?

Öğrencilerin okuyabileceği farklı okullar var bölümler bulunuyor. Özellikle bunların arasında yer alan JAMYO, herkesin merak ettiği bir okul türüdür. Buraya kimlerin başvurabileceği ve şartlarının ne olduğu pek çok öğrenci tarafından araştırılıyor. JAMYO nedir? JAMYO kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?


JAMYO, parasız bir yatılı okul olarak bilinir. Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nun kısaltmasıdır.

JAMYO Nedir?

JAMYO, herkesin merakla araştırdığı bir okuldur. Bu okulun ücretsiz olması pek çok öğrencinin ilgisini çekiyor. Özellikle bu okula kimlerin başvurabildiği de öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri oluyor. Bu okulda okuyan herkes tüm eğitim malzemelerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Aynı zamanda öğrenciler okuduğu süre boyunca, harçlık alır. Başvuru tarihleri takip edilerek, oluşturulan şartlar sağlanmasıyla başvuru yapılabilir.

JAMYO Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

JAMYO başvurabilmek için belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. YKS sınavında belirtilen sınırın altında puana sahip olan kişiler başvuru yapamıyor. Temel yeterlilik sınavında, en az 500.000. sırada bulunan kişinin puanını almak gerekiyor. Özellikle lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler