Geri Dön
EğitimKabataşlılar Ata’ya sahip çıktı

Kabataşlılar Ata’ya sahip çıktı

Kabataş Erkek Lisesi’nin pansiyonunda 3 öğrencinin bir araya gelerek içlerinden birinin Atatürk posterini, bıçakla parçalaması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfettiş görevlendirerek inceleme ve soruşturma başlatmıştı.

Kabataşlılar Ata’ya sahip çıktı

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri görüntüleri üzüntü ve öfkeyle izlediklerini belirterek, süreci yakından takip ettiklerini söylediler. Olayı provakasyon olarak niteleyen ve kınayan Kabataş Erkek Liseliler Derneği Yönetim Kurulu da konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında “1908 yılında kurulan Kabataş Erkek Lisesi; Balkan Cephesinde ‘önce vatan’ diyerek cepheden dönmeyen ağabeylerinin onurunu bayrağının siyahında taşıyan, Çanakkale Cephesi’nde 3 dönem mezununu şehit vermiş, idealine inandığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yoldaşlık etmiş, bu devleti kuran kadrolarında yer almış ve Atamızın ‘En kıymetli eserim dediği’ Cumhuriyet’i emanet ettiği gençliğin bizzat kendisidir. 1923 yıldan beri bu emanetin farkındaki her Kabataşlı birey, benliğinde ülke, bayrak ve Atatürk sevgisini ‘Kabataş geleneği’ olarak yaşar” ifadelerine yer verdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsına yapılan saldırının Kabataş Erkek Lisesi’nin kimliği, geleneği ve değerleriyle yan yana getirilecek bir nitelik taşımadığına dikkat çekilen açıklamada, “Bu fiilin akılla izahı olmayan bir provokatif tertip olduğu inancı taşımaktayız” dedi. Açıklamada “Bu fiili gerçekleştiren kişilerin disiplin soruşturmasının acilen yapılarak Kabataşlılık ile illiyet bağlarının derhal kesilmesini, bu kişi ve/veya kişilerin aileleri ile birlikte acilen psikolojik kontrol altına alınmalarını, toplumda infial yaratan bu menfur provokasyonun arka planındaki tertipleyicilerin mutlaka bulunmasını talep ediyoruz” denildi.

Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Survivor'da tansiyon yükseldi! 2018'deki olayı hatırlatınca...
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
ABD'nin konuştuğu cinayet! 'Defter' katili çözdü
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez