Geri Dön
Eğitim‘Küresel öğretmen ödülü’ onun oldu

‘Küresel öğretmen ödülü’ onun oldu

Öğrencileri için sürekli kendini geliştiren öğretmen Keziban Kodaz, “Küresel Öğretmen Ödülleri” (Global Teacher Awards) yarışmasında ilk 100’e girmeyi başardı.

‘Küresel öğretmen ödülü’ onun oldu

Çorum’da Bilge Kağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Keziban Kodaz, aldığı 50’den fazla uzmanlık ve kişisel gelişim sertifikasının yanı sıra 34 meslek dersi için müfredat hazırlaması, 5 ders kitabı yazması sayesinde Hindistan merkezli AKS Education tarafından organize edilen, 110 ülkeden binlerce eğitimcinin katıldığı “Küresel Öğretmen Ödülleri” (Global Teacher Awards) yarışmasına başvurdu.

Değerlendirmelerin ardından bu alanda dünyadaki ilk 100 öğretmen arasına giren Kodaz, ödülünü 10 Ekim’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla çevrim içi düzenlenecek törenle alacak.

Öğrencilerinden ilham

Meslek lisesi öğretmeni olarak uluslararası bir organizasyonda Türkiye’yi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadığını söyleyen Kodaz, “Öğrencilerime daha fazla bilgi aktarmak, daha çok şey paylaşmak amacıyla arayışlara girdim ve drama, izcilik, NLP, eğitim koçluğu, yaşam koçluğu, müze eğitici eğitmenliği, finansal okuryazarlık gibi birçok farklı alanda kendimi geliştirici 50’den fazla eğitim aldım. Bu sayede alanım ya da alanım dışı ulusal ve uluslararası çalışmalarım oldu. Milli Eğitim Bakanlığında öğretim programlarının güncellenmesi çalışmalarında 34 dersin tasarımında görev aldım. Ders kitapları yazdım.                 Beni bu ödüle götüren bu gibi çalışmalarım oldu” dedi.

Kodaz, çalışmalarında öğrencilerinden ilham aldığını dile getirerek, “Yaptığım bütün çalışmalara baktığımda, arkasında öğrencilerimi görüyorum. Onların bitmek bilmeyen enerjileri beni her zaman kendimi geliştirmeye, onlara ilham olmaya itti. Öğrencilerimin dünyasında bir anlam yaratmak istiyorum. Ona hangi tohumları ekersem gelecekte mutlu bir birey olmasına katkı sağlayabileceğim konusundaki çabamla bu başarılar geldi” diye konuştu. l ÇORUM AA