Geri Dön
EğitimMEB’den 34 bin 445 öğrenciye tablet

MEB’den 34 bin 445 öğrenciye tablet

Bugüne kadar 700 bini aşkın tablet bilgisayarı, “Eğitimde Fırsat Adaleti” sloganıyla öğrencilere teslim eden Milli Eğitim Bakanlığı, 5-11 Nisan’da tedarik edilen 34 bin 445 adet tablet bilgisayarın 29 ile sevkiyatına başladı.

MEB’den 34 bin 445 öğrenciye tablet

Bu fazdaki 19 bin 524 tablet, yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Böylelikle bu okullardaki tüm öğrencilere tablet desteği sağlanmış olacak. Tabletlerin ulaştırıldığı illerin yöneticileriyle video konferansla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şunları söyledi:

“Öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sistemlerimize erişimde gereksinimi olan öğrencilerimizin EBA Destek Noktaları ve Mobil Destek Araçları ile buluşturulması için çaba sarf ettiğini takip ediyoruz, tüm meslektaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Bugün itibariyla 15 bin 105 EBA Destek Noktası ve kırsal kesimde bulunup erişim gereksinimi olan öğrencilerimiz için de 185 adet Mobil EBA Destek Aracı, çocuklarımızın hizmetinde. Eğitim alanında dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi olan EBA’da öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de işaret ettiği gibi içerik kalitesi giderek artıyor. Bu zorlu süreci hep birlikte çaba sarf ederek atlatacağız.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler