Geri Dön
EğitimMuhibbi Ne Demek? Kanuni Sultan Süleyman'nın Mahlası Muhibbi Nedir?

Muhibbi Ne Demek? Kanuni Sultan Süleyman'nın Mahlası Muhibbi Nedir?

Muhibbi sözcüğüne günlük hayatta pek rastlamak mümkün değildir. Ancak televizyonlarda, gazetelerde, kitap ve dergilerde olduğu gibi sosyal medyada da muhibbi sözcüğüne rastlamak mümkündür. Muhibbi sözcüğünün manası ise çok merak edilmektedir. İşte sizler için muhibbi sözcüğü ve anlamı konusunda ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Muhibbi ne demek? Kanuni Sultan Süleyman'ın mahlası Muhibbi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Muhibbi Ne Demek? Kanuni Sultan Süleyman'nın Mahlası Muhibbi Nedir?

Muhibbi Arapça bir sözcük olup Türkçe' ye Arapçadan girmiştir. Osmanlı döneminde çok kullanılan muhibbi kelimesinin günümüzde kullanımı ise oldukça azalmıştır.

Muhibbi Ne Demek?

Muhibbi sözcüğü Arapça olup manası ise" muhabbeti bol olan, sevgiliye yakışır tarzda, dosta ait" şeklindedir.

Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahlası Muhibbi Nedir?

Kanuni Sultan Süleyman'ın şiire düşkünlüğü bilinir. Fakat mahla kullanarak şiir yazdığı ise pek bilinmez. Mahla sözcüğü sanatçıların gerçek isimlerinin dışında bir takma isim kullanmasını ifade eder. Pek çok sanatçı mahla kullanarak eser vermiştir. Kanuni Sultan Süleyman'ın da sanata düşkünlüğü ve şiir yazmaya olan merakı bilinir. Kanuni Sultan Süleyman da şiirlerinde mahla kullanmıştır. Kanuni Sultan Süleyman'ın kullandığı mahlası ise " Muhibbi" dir. Yani

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler