Geri Dön
EğitimNalbur Nedir, Ne İş Yapar? Nalburda Neler Satılır?

Nalbur Nedir, Ne İş Yapar? Nalburda Neler Satılır?

Özellikle İnşaat ile ilgili birçok farklı malzeme söz konusu olduğu vakit nalbur ön plana çıkar. Peki, nalbur nedir, ne iş yapar? Nalburda neler satılır tüm detayları ile derledik.

Nalbur Nedir, Ne İş Yapar? Nalburda Neler Satılır?

Nalbur kelimesi uzun yıllardır Türkiye'de bulunan ve belli bir alanı anlatan kelimeler içerisinde gelmektedir. Özellikle günlük yaşamda birçok farklı malzemenin yer aldığı önemli bir mekan olarak da ifade etmek mümkün.

Nalbur Nedir, Ne İş Yapar?

Nalbur genel olarak kısaca hırdavatçı olarak ifade edilebilir. Kilit, çivi, çimento, su tesisat malzemeleri, seramik, kireç ya da boya gibi daha birçok farklı ürünün satıldığı mekanlar nalbur olarak bilinmektedir. Yapılacak olan el işleri ile beraber inşaat malzemeleri konusunda bütün farklı ürünleri tek bir çatı altında toplamış alanlardır.

Nalburda Neler Satılır?

Herhangi bir yerde ev ya da iş yerleri üzerinden yapılacak olan inşaat işleri için farklı ürünler nalburda bulunmaktadır. Bunlar arasında seramik, kilit, çivi çeşitleri, çimento, kireç ve seramik ile beraber boya gibi daha birçok değişik ürün yer almaktadır. Aynı zamanda tesisat ürünleri de yine geniş bir yelpaze altında bulunur.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler